Merdiven Modelleri

CAMİ MERDİVEN MODELLERİ

Camiler, Allah’ın bütün kullarının eşit bir şekilde görüldüğü ve Allah’ın kullarının bir araya gelip ibadet ettikleri yerler olarak bilinir. Camide minber, mihrap ve kürsü gibi alanlara ek olarak farklı ve estetik görünüm katmak; namaz kılınacak yer sayısını artırmak, müezzinlerin namaz kılacağı yeri belirlemek gibi amaçlarla birçok öge kullanılır. Cami merdivenleri ise, yapının içerisinde bulunmasından dolayı oldukça önemlidir. Dayanıklı olması, mimariyle bütünleşmesi zorunludur.

Dini mimaride ahşap işçiliği geniş bir kullanım alanına sahip olmakla birlikte önemlidir de.  Ahşap Sanat, cami mobilyalarında işçilik ve kalitenin çok önemli olduğunun bilincindedir. Bu nedenle ürettiği tüm mobilyalarında olduğu gibi cami merdivenleri ile ince işçiliğin, kalitenin ve dayanıklılığın izlerini kolaylıkla görebilmenize imkân tanır. Cami Merdivenleri camilerde oldukça önemli bir kısımdır. İbadet yeri olan camilerimizde cami merdivenleri yapımında incelik ve titizlik hedefimizdir.

Cami Merdiven Modelleri Nedir?

Camiler, Allah’ın bütün kullarının eşit bir şekilde görüldüğü ve Allah’ın kullarının bir araya gelip ibadet ettikleri yerler olduğu için camide mimari ögelerin kaliteli ve estetik açıdan güzel olması bir zorunluluktur. Cami merdivenleri ise, yapının içerisinde bulunmasından dolayı oldukça önemlidir. Ahşap Sanat, ahşapla estetiği birleştirerek sizlere merdiven üretimi imkanı sunar.

Ahşap Sanat Cami Merdiven Modelleri Nasıldır?

Ahşap estetik açıdan ele alındığı zaman dekoratif bir malzeme olarak kabul edilir. Her ağacın kendine has, doğal yollarla oluşmuş olan rengi, dokusu, hare yapısı ve kokusu bu düşünceyi destekler. Bir ağacın yapısı ise kesilme şekline göre değişmekte, kullanım süresince daha koyu renklere boyanabilmekte ya da verniklenebilmektedir. Öte yandan açık ya da koyu tonlar da isteğe bağlı olarak verilebilmektedir. Bu nedenle ahşap, işçilik için harika bir malzemedir. Ahşap Sanat, kaliteli işçilikle bütünleşen cami merdivenleri üretir.
Ahşap Sanat pek çok kişiyi bünyesinde bulunduran ve hemen her gün pek çok kişinin ibadet etmesini sağlayan bu yapılarda kullanılan malzemenin kaliteli ve dayanıklı olması gerektiğinin bilinciyle cami merdiveni üretimi yapar. Göze ve ruha, içsel huzura hitap eden bu yapılarda dayanıksız, kötü gözüken işlevsel özelliklerden yoksun mobilyalara alternatif olarak hizmet vermeye başlayan ve işindeki başarısıyla bilinen Ahşap Sanat, hizmet ettiği ve üretimini gerçekleştirdiği Camilerde cami merdivenleri üretir.