Ahşap Pencere

AHŞAP PENCERE

Özellikle dini mimaride ahşap işçiliği geniş bir kullanım alanına sahiptir.  Ahşap Sanat, cami mobilyalarında işçilik ve kalitenin çok önemli olduğunun bilincindedir. Bu nedenle ürettiği ahşap pencere ile ince işçiliğin, kalitenin ve dayanıklılığın izlerini kolaylıkla görebilmenize imkân tanır. Ahşap pencere, camilerde oldukça önemli bir kısımdır. Mekanın havalandırılmasına yarayan pencereler, kutsal olarak kabul ettiğimiz camilerimizde de önemlidir. Bu nedenle yapımında incelik ve titizlik ister.

Ahşap Pencere

Camilerde aydınlatma konusu, sanat tarihinde çok fazla üzerinde durulan ve başlı başına bir mesele olarak ele alınan bir konudur. Bunun en büyük nedeni ise mimarlık tarihimizde akustik, ses, ısı, havalandırma, yalıtım, duman ve suyun yanında, aydınlatma gibi konuların da hala pek çok bilinmezlik içinde barınmasıdır. Pencereler, doğal aydınlatmayı sağlayan mimari ögelerdir. Cami pencereleri ise ahşap pencere olarak üretilir.

Ahşap estetik açıdan ele alındığı zaman dekoratif bir malzeme olarak kabul edilir. Her ağacın kendine has, doğal yollarla oluşmuş olan rengi, dokusu, hare yapısı ve kokusu bu düşünceyi destekler. Bir ağacın yapısı ise kesilme şekline göre değişmekte, kullanım süresince daha koyu renklere boyanabilmekte ya da verniklenebilmektedir. Öte yandan açık ya da koyu tonlar da isteğe bağlı olarak verilebilmektedir. Bu nedenle ahşap, işçilik için harika bir malzemedir. Ahşap Sanat, doğal havalandırma ve aydınlatmaya yarayan cami pencerelerini bu malzemeyi kullanarak üretir. Sonucunda kaliteli işçilikle bütünleşen ahşap pencereler ortaya çıkar.

Ahşap Sanat ile Ahşap Pencere Üretimi

Ahşap Sanat pek çok kişiyi bünyesinde bulunduran ve hemen her gün pek çok kişinin ibadet etmesini sağlayan bu yapılarda kullanılan malzemenin kaliteli ve dayanıklı olması gerektiğinin bilinciyle ahşap pencere üretimi yapar. Göze ve ruha, içsel huzura hitap eden bu yapılarda dayanıksız, kötü gözüken işlevsel özelliklerden yoksun mobilyalara alternatif olarak hizmet vermeye başlayan ve işindeki başarısıyla bilinen Ahşap Sanat, hizmet ettiği ve ahşap pencere üretimini gerçekleştirdiği Camilerin ne derece önemli olduğunun bilincindedir ve buna uygun mobilyalar üretir. Siz de ahşap pencere arayışı içerisindeyseniz bizlere ulaşabilir ve detaylı bilgi edinebilirsiniz.