Kitaplık Modelleri

CAMİ KİTAPLIK

Çok uzun yıllardan bu yana mekânların içerisinde kitapları muhafaza etmek için kullanılan kitaplıklar çeşitli niteliklerde ve malzemelerle üretilmektedir. İç mekân dekorasyonunun adeta bir imzası olarak nitelendirilebilecek kitaplıklar birçok farklı materyalden üretilmekte ve kullanılmaktadır. Kitaplıklar genellikle camiler de için ahşap malzeme kullanılarak üretilir.
Özellikle dini mimaride ahşap işçiliği geniş bir kullanım alanına sahiptir.  Ahşap Sanat, cami mobilyalarında işçilik ve kalitenin çok önemli olduğunun bilincindedir. Bu nedenle ürettiği cami kitaplığı ile ince işçiliğin, kalitenin ve dayanıklılığın izlerini kolaylıkla görebilmenize imkân tanır. Cami kitaplığı bilgiye ve okumaya önem veren camilerde oldukça önemli bir kısımdır.  Bu nedenle yapımında her cami mobilyası gibi incelik ve titizlik ister.

Cami Kitaplığı Nedir?

Cami kitaplığı camilerde oldukça önemli bir mobilya olarak kullanılmaktadır. İbadet yeri olan camilerimizde Allah’ın ilk emri olan “oku” düşünüldüğünde, kitaplıklar son derece önemli olmaktadır. Camilerimizde cami kitaplığı yapımında incelik ve titizlik hedefimizdir. Kitaplığın dayanıklı olması ve mimari ile bütünleşmesi gerekir. İbadet için camiye gelen kişilerin de kitabımızı okuyabilmesi ve muhafaza edebilmesi için kullanılır. Ahşap Sanat olarak ürettiğimiz tüm mobilyalarımızda olduğu gibi kitaplık üretiminde de kaliteyi esas alarak hareket ediyor ve üretim gerçekleştiriyoruz.

Ahşap Sanat ve Cami Kitaplığı Üretimi

Ahşap estetik açıdan ele alındığı zaman dekoratif bir malzeme olarak kabul edilir. Her ağacın kendine has, doğal yollarla oluşmuş olan rengi, dokusu, hare yapısı ve kokusu bu düşünceyi destekler. Bir ağacın yapısı ise kesilme şekline göre değişmekte, kullanım süresince daha koyu renklere boyanabilmekte ya da verniklenebilmektedir. Öte yandan açık ya da koyu tonlar da isteğe bağlı olarak verilebilmektedir. Bu nedenle ahşap, işçilik için harika bir malzemedir. Ahşap Sanat, kaliteli işçilikle bütünleşen cami kitaplığı üretir.
Ahşap Sanat pek çok kişiyi bünyesinde bulunduran ve hemen her gün pek çok kişinin ibadet etmesini sağlayan bu yapılarda kullanılan malzemenin kaliteli ve dayanıklı olması gerektiğinin bilinciyle kitaplık üretimi yapar. Göze ve ruha, içsel huzura hitap eden bu yapılarda dayanıksız, kötü gözüken işlevsel özelliklerden yoksun mobilyalara alternatif olarak hizmet vermeye başlayan ve işindeki başarısıyla bilinen Ahşap Sanat, hizmet ettiği ve üretimini gerçekleştirdiği Camilerde cami kitaplığı üretir.