Kapı Modelleri

AHŞAP CAMİ KAPI

Çok uzun yıllardan bu yana mekânları birbirinden ayırmak için kullanılan kapılar çeşitli niteliklerde ve malzemelerle üretilmektedir. İç mekân dekorasyonunun adeta bir imzası olarak nitelendirilebilecek kapılar; ahşap, melamin ve laminat gibi birçok farklı materyalden üretilmekte ve yapıya eklenmektedir. Bu kapılar genellikle camiler için ahşap malzeme kullanılarak üretilir.
Özellikle dini mimaride ahşap işçiliği geniş bir kullanım alanına sahiptir.  Ahşap Sanat, cami mobilyalarında işçilik ve kalitenin çok önemli olduğunun bilincindedir. Bu nedenle ürettiği ahşap cami kapı ile ince işçiliğin, kalitenin ve dayanıklılığın izlerini kolaylıkla görebilmenize imkân tanır. Ahşap cami kapı camilerde oldukça önemli bir kısımdır. Mekânın girişinde bulunan kapılar, kutsal olarak kabul ettiğimiz camilerimizde de önemlidir. Bu nedenle yapımında incelik ve titizlik ister.

Ahşap Cami Kapı

Kapılar mekâna giriş ve çıkış sağlayan mimari ögelerdir. Cami kapıları ise genellikle ahşap cami kapı olarak üretilir. Ahşap estetik açıdan ele alındığı zaman dekoratif bir malzeme olarak kabul edilir. Her ağacın kendine has, doğal yollarla oluşmuş olan rengi, dokusu, hare yapısı ve kokusu bu düşünceyi destekler.

Bir ağacın yapısı ise kesilme şekline göre değişmekte, kullanım süresince daha koyu renklere boyanabilmekte ya da verniklenebilmektedir. Öte yandan açık ya da koyu tonlar da isteğe bağlı olarak verilebilmektedir. Bu nedenle ahşap, işçilik için harika bir malzemedir. Ahşap Sanat, doğal havalandırma ve giriş-çıkışa yarayan cami kapılarını bu malzemeyi kullanarak üretir. Sonucunda kaliteli işçilikle bütünleşen ahşap cami kapıları ortaya çıkar.

Ahşap Sanat ile Ahşap Cami Kapı Üretimi

Ahşap Sanat pek çok kişiyi bünyesinde bulunduran ve hemen her gün pek çok kişinin ibadet etmesini sağlayan bu yapılarda kullanılan malzemenin kaliteli ve dayanıklı olması gerektiğinin bilinciyle ahşap cami kapısı üretimi yapar. Göze ve ruha, içsel huzura hitap eden bu yapılarda dayanıksız, kötü gözüken işlevsel özelliklerden yoksun mobilyalara alternatif olarak hizmet vermeye başlayan ve işindeki başarısıyla bilinen Ahşap Sanat, hizmet ettiği ve ahşap cami kapı üretimini gerçekleştirdiği Camilerin ne derece önemli olduğunun bilincindedir ve buna uygun mobilyalar üretir. Siz de ahşap kapı arayışı içerisindeyseniz bizlere ulaşabilir ve detaylı bilgi edinebilirsiniz.