iskitler Ayakkabılık Modelleri yapan firmalar

iskitler Ayakkabılık Modelleri yapan firmalar Ahşap Sanat Mobilya İnşaat Yapı Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi

1970 yılından bu yana ahşap işleri sektöründe hizmet vermekteyiz. Babamızın öncülüğünde kurulan şirketimizde uzmanlık alanlarımız ahşap kapı, ahşap pencere, ahşap işlemeli ev, ofis ve villa alanlardı. iskitler Ayakkabılık Modelleri yapan firmalar Biz oğulları olarak 1999 yılından bu yana cami mobilya sektöründe hizmet vermekteyiz.

iskitler Ayakkabılık Modelleri yapan firmalar 1997 yılında önce birkaç cami işleri yaptık.iskitler Ayakkabılık Modelleri yapan firmalar  Şirket kurucumuzun yaptığı araştırmalar sonucunda Osmanlıya ve Selçukluya dayalı ahşap sanatlarının olduğunu ve Osmanlının ahşap işini Selçukludan öğrendiği bilgisine ulaşmış. Şirket kurucumuz daha da eskiye giderek 1071 Malazgirt savaşında 60 bin şehit veren Selçuklu ordusunun generallerinin mezar taşlarında kündekari motiflerini işlediği bilgisine ulaşmıştır. iskitler Ayakkabılık Modelleri yapan firmalar Kurucumuz bu bilgilerle yetinmeyip 1997 yılında Özbekistan’a gidip 2 yıla yakın bir süre Özbekistan’da Özbek ahşap ustalarıyla bir arada bulunup Sanatın nerden doğduğunu ve nerelere dağıldığı bilgisine ulaşmıştır. Kündekari sanatının yanında, iskitler Ayakkabılık Modelleri yapan firmalar Türk İslam ahşap oyma sanatı diye bir sanatın da var olduğunu görmüş ve firma yetkilimiz bu sanatı öğrenmiştir ve çalışmalarımızda bu bilgi birikimini kullanarak ahşap cami mobilyaları yapmaktadır.
Camiler, bir toplumun en önemli mekânları olarak düşünülmektedir. Hem toplumsal düzeni sağlayan hem insanlara verdiği öğütlerle insanları bilinçlendiren; hem Allah’a yakarılan yer hem ibadet yeri olan bu yapılar her dönemde mimarileri dolayısıyla şehirlere mührünü vurmuştur. Müminleri beş vakit çatısına toplayan, toplumsal ve dinsel anlamlar dışında da her anlamda önemli kabul edilen, her kişi ve inançça saygı duyulması gereken bu yapılar dini açıdan çok önemli mevkilerdir. Bu nedenlerle cami mobilyaları gerekli özen, kalite ve estetik çerçevesinde yapılarak camilere yerleştirilmelidir.

iskitler Ayakkabılık Modelleri yapan firmalar Ahşap Sanat, sektöre verdiği hizmetin ne denli gurur verici olduğunu bilerek ve bu düşünce izleğinde cami mobilyaları üretimi yapar.  

iskitler Ayakkabılık Modelleri yapan firmalar Cami Mobilyaları Nelerdir?

Her kişi ve inanç tarafından mutlak suretle saygı duyulması gereken camiler dini açıdan çok önemli alanlardır. İslâm düşüncesi ve felsefesinin özünü, İslâm medeniyetinin ruhunu birlik, beraberlik, kardeşlik ve dayanışma oluşturur. Müminleri çatısına toplayan bu alanlarda kalitesiz ürünlerin kullanımı söz konusu dahi olamaz. Her bir mobilya hizmet ettiği düşüncesinin verdiği bilinçle, kalite standartları çerçevesinde üretilmelidir.
iskitler Ayakkabılık Modelleri yapan firmalar Cami mobilyaları; Müezzinlik, Cami Lambri, Ahşap Mihrap, Ahşap Minber, Ahşap Pencere, Cami Ayakkabılık, Ahşap Cami Kapı, Cami Kitaplık, , Cami Merdiven, Paravan Sepereratörleri, Cami Mahvil Korkuluk Cami Tavan Göbekleri, Cami Vaaz Kürsülerinden oluşmakta, camilerin mimari yapısına uygun olarak tasarlanmaktadır. Cami mobilyaları denildiğinde işçilik ve kalitenin izleri mutlaka mobilyalarda görülmelidir.

Ahşap Sanat’ın Kalitesiyle Üretilen Cami Mobilyaları

Sektördeki varlığını ve başarısını ürettiği ürünlerle elde eden Ahşap Sanat, alanında uzman ve kaliteli ekibiyle birlikte bir aile olmanın bilinciyle hareket eder. Öyle ki Ahşap Sanat olarak ürettiğimiz cami mobilyaları kalitemizin ne denli yüksek olduğunu kanıtlar nitelikltedir. Ahşap Sanat, sanatını ve zanaatını icra ederken tasarımlarında estetiğe büyük ölçüde önem verir. Ahşap Sanat ekibi elinden çıkan mobilyalarımız işçilik ve kalite konusunda tüm beklentilerinizi karşılamakta ve işlevsellikleriyle birlikte sizlere hizmet etmektedir. Bizler Ahşap Sanat bünyesinde her çalışanımızla birlikte yaptığımız işin kutsallığının bilincinde olarak üretmekte ve sizlere sunmaktayız. Sizler de cami mobilyalarını araştırıyor ve bilgi almak istiyorsanız bizlere ulaşabilir, modellerimizi inceleyebilirsiniz. 

NOT:

iskitler Ayakkabılık Modelleri yapan firmalar Osmanlı camilerde ahşap oyma sanatını ermeni ustalara yaptırmasından dolayı; oyma motiflerinin içlerine Hristiyan sembolleri yapmışlardır, bakıldığında göze hoş gelen bu motifler ve semboller kiliselere yapılmış oymalarla aynı benzerlikleri göstermektedir.

Günümüzde cami ahşap işi yapan kişilerin yetersiz bilgiye sahip olmalarından dolayı Hristiyan sentezli figür motif desenleri kullanmaktadırlar rumi ve barok gibi isimler söyleniyor. Bizim unutulmuş ahşap Türk İslam sanatımız var.  iskitler Ayakkabılık Modelleri yapan firmalar Bu konuda sayın müşterilerimiz küçük bir araştırma yaparak camilerimiz için kendi kültürümüze uygun motiflerin bulunduğu öğrenebilirler.